Loading...

وبلاگ

طبیعت بکر شمال غرب ایران برای سفرهای تابستانی

طبیعت بکر شمال غرب ایران برای سفرهای تابستانی

سفر به طبیعت بکر شمال غرب ایران

مناطق زیادی از طبیعت بکر ایران در چهارگوشه سرزمینمان وجود دارد. بیشتر مردم با در نظر گرفتن چند گزینه محدود هرساله به سفرهای تکراری می‌روند؛ غافل از اینکه ایران به‌عنوان یک کشور چهارفصل، سرشار از مناطق بکر، زیبا، طبیعی و دست‌ نخورده‌ای است که می‌تواند گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. کشور ایران با برخورداری از کوه، دشت، جنگل، کویر، مزارع، دریا، آبشار و هزاران تنوع طبیعی دیگر، در کنار تنوع و جذابیت‌ های فرهنگی، یک جهان واقعی از تمام زیبایی‌ ها را به نمایش می‌گذارد. در این مطلب از اجاره ویلا به معرفی برخی از زیباترین و بکرترین مناطق گردشگری در شمال غرب برای سفر به طبیعت بکر شمال غرب ایران می پردازیم.

سفر به طبیعت بکر شمال غرب ایران
سفر به طبیعت بکر شمال غرب ایران

بسیاری از طبیعت گردان به دنبال مناطق بکر و زیبا در طبیعت هستند. مناطقی که به بهشت معروف می‌شود. زیبایی‌ های منحصر به فردی در جغرافیای ایران دیده می‌شود، به‌خصوص در شمال غرب آن که کوهستان‌ ها و مناطق سرسبز زیبایی وجود دارد.

 

 طبیعت بکر شمال غرب ایران با سفر به گردنه حیران

یکی از دیدنی‌ ترین مناطق ایران جاده گردشگری آستارا-اردبیل است. این گردنه طبیعی زیبا و شگفت‌ انگیز در نزدیکی نمین دیده می‌شود. گردنه حیران در حدفاصل بین آستارا تا اردبیل قرارگرفته است. برای اهالی جاده و سفر دیدن این گردنه زیبا یکی از بهترین خاطرات سفر در ایران است. گردنه حیران با آن‌طور که در جهان معروف است بهشت آسیا مشرف‌ به رود ارس است. در سمتی از جاده کوهستانی سرسبز و در سمتی دیگر رود ارس دیده می‌شود. در این منطقه طبیعت با وجود مه، رود و جنگل کوهستانی هر آنچه از زیبایی ممکن است را به رخ می‌کشند.

 طبیعت بکر شمال غرب ایران با سفر به گردنه حیران
طبیعت بکر شمال غرب ایران با سفر به گردنه حیران

گردنه حیران از زیبایی‌ های منحصر به‌ فرد ایران است و یکی از نقاط طبیعی گردشگر پذیر. همچنین این منطقه از نظر طبیعی بکر محسوب می‌شود. زیبایی‌ های رود ارس که مرز ایران و آذربایجان را مشخص می‌کند و شگفتی‌ های جنگل‌ های انبوه و سرسبزی که بر روی کوه‌ ها در هاله‌ای از مه قرارگرفته‌اند در این نقطه با یکدیگر تلاقی می‌کند و بهشتی شگفت‌ انگیز می‌سازد.

جاذبه های گردشگری کرمان؛ شهری غنی از تاریخ و طبیعت
بخوانید ...

 

طبیعت بکر شمال غرب ایران در منطقه آزاد ارس

این منطقه در همسایگی آذربایجان و جمهوری ارمنستان و جمهوری نخجوان قرار دارد. منطقه زیبای ارس دارای جاذبه های زیبا و منحصر به فردی نظیر کوه های سرسبز و سر به فلک کشیده، دشت های زیبا، رود های خروشان، جنگل های انبوه و حیات وحش زیبا است.

منطقه آزاد ارس
منطقه آزاد ارس

شهر تبریز زیباترین شهر غرب کشور است و این منطقه یکی از بکر ترین مناطق ایران است و با وسعت ۵۱ هزار هکتاری که دارد، از آب و هوای مناسب، پوشش گیاهی، دارویی و جانوری متنوعی برخوردار است.

 

طبیعت بکر شمال غرب ایران با دیدن دریاچه ارومیه

هر چند که این دریاچه امروزه بسیار کوچک شده است. اما هنوز هم گردشگران بسیاری برای دیدن این دریاچه به استان آذربایجان غربی سفر می کنند.

دریاچه ارومیه
دریاچه ارومیه

دریاچه ارومیه بر خلاف رنگ آبی یا نیلگون سایر دریاچه ها، رنگی سرخ و نارنجی دارد. این رنگ به علت وجود موجوداتی میکروسکوپی در آب دریاچه است. این موجودات با کم شدن آب دریاچه و افزایش غلظت نمک آن، افزایش پیدا می کنند.

 

 طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کرمانشاه

یکی از جاهای دیدنی غرب ایران که برای سفر تابستان بسیار مناسب است، استان کرمانشاه است. استان کرمانشاه، از استان های سردسیری غرب کشور است که با کشور عراق نیز مرز مشترک دارد. این استان مجموعه ای کم نظیر از جاذبه های طبیعی و آثار باستانی است.

 طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کرمانشاه
طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کرمانشاه

از جاهای دیدنی کرمانشاه می‌توان مجموعه باستانی بیستون و طاق بستان، معبد آناهیتا، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلر بیگی از مهم ترین و توریستی ترین آثار تاریخی استان کرمانشاه هستند. با این حال، جاذبه های طبیعی کرمانشاه جایگاه ویژه ای در جذب گردشگر دارد. سراب ها، آبشارها، روستاها و مناطق کوهستانی حیرت انگیز کرمانشاه را دست کم نگیرید.

 

 دریاچه تخت سلیمان؛ طبیعتی بکر شمال غرب ایران

تخت سلیمان نام دریاچه ای است در نزدیکی شهر تکاب. در رابطه با این مکان، افسانه های گوناگونی وجود دارد.

 دریاچه تخت سلیمان
دریاچه تخت سلیمان

یکی از معروف ترین آن ها افسانه انگشتر حضرت سلیمان است که گفته می شود زمانی انگشتر حضرت سلیمان توسط شیطان در این دریاچه افتاده است.

جاهای دیدنی جنوب ایران؛ سفری شگفت انگیز میان مردمان خونگرم
بخوانید ...

 

 سفر به دریاچه مارمیشو و دیدن طبیعت بکر شمال غرب ایران

دریاچه مارمیشو با ۵ هکتار وسعت، در ۴۵ کیلومتری غرب شهر ارومیه در استان آذربایجان غربی قرار دارد. این دریاچه، سرچشمه پرآب ترین رودخانه منطقه نازلوچای محسوب می شود. این منطقه به عنوان زیستگاه طبیعی مناسب برای جانوان و گیاهان شناخته می شود و برای پرورش زنبور مناسب است جزو بهترین جاهای دیدنی شمال غرب ایران محسوب می شود.

سفر به دریاچه مارمیشو
سفر به دریاچه مارمیشو

در اطراف این دریاچه زیبا و نیلی رنگ، آبشار فصلی مارمیشو وجود دارد که در فصل بارندگی از دل صخره های کوه های اطراف سرچشمه می گیرد. دریاچه مارمیشو فضای مناسب و خاصی برای علاقه مندان به عکاسی و دوچرخه سواران است.

 

 سوباتان؛ قسمتی از بهشت خدا بر زمین

 سوباتان، قسمتی از بهشت است که گویی خداوند آن را بر روی زمین انداخته است. مراتع و چمنزارهای سرسبز و خرم، چشمه های پر آب، رودخانه های خروشان، آبشارهای بزرگ و کوچک، چشم اندازهای رویایی و هوایی بس مطلوب و دلپذیر، کمترین چیزیست که در ییلاق سوباتان انتظار شما را می کشد.

 سوباتان؛ قسمتی از بهشت خدا بر زمین
سوباتان؛ قسمتی از بهشت خدا بر زمین

ییلاق سوباتان در استان زیبای گیلان و در ۲۰ کیلومتری غرب لیسار در نزدیکی تالش قرار گرفته است. این تکه از بهشت، خود در میان بهشت هایی دیگر محصور شده است، به طوری که سمت شمال آن رودخانه خروشان لیسار واقع شده است و از غرب به دریاچه زیبای نئور و ییلاقات اردبیل می رسد. جنوب سوباتان، مناطق ییلاقی آسبومار جا خوش کرده اند و شرق آن، جنگل های تالش قرار دارند.

 

دریاچه سبلان؛ افسانه آرامگاه زرتشت

دریاچه سبلان از طبیعت های بکر در ویلا دره می باشد و بهترین طبیعت شمال در پاییز را دارد. این دریاچه با توجه به اسمش بر بلندای کوه مرتفع سبلان قرار گرفته است. در افسانه ها آمده است که در کنار این دریاچه آرامگاه زرتشت قرار دارد.

دریاچه سبلان
دریاچه سبلان

از زیبایی های خیره کننده این دریاچه می توان به آتش فشانی که در بالای کوه قرار دارد، اشاره کرد. آب دریاچه سبلان در تمام طول سال به جز تابستان یخ زده است. اهالی محلی آنجا دریاچه سبلان را ساوالان می گویند و آنجا را جزو جاذبه های طبیعی و زیبای ایران می شناسند.

فواید مسافرت؛ 24 دلیل برای شادی شما با سفر رفتن
بخوانید ...

 

غار آبی سهولان؛ دومین غار بزرگ آبی ایران

دومین غار بزرگ آبی ایران، سهولان است که در نزدیکی شهر بوکان قرار دارد.

غار آبی سهولان
غار آبی سهولان

این غار بسیار شبیه به غار علیصدر همدان است. میانگین عمق آن،۲۰ متر است و در عمیق ترین قسمت، به ۵۲ متر هم می رسد.

 

طبیعت بکر شمال غرب ایران در آبشار آسیاب خرابه جلفا

علت شهرت آبشار آسیاب خرابه به این نام، قرار داشتن آسیابی باستانی در کنار این آبشار است.

آبشار آسیاب خرابه جلفا
آبشار آسیاب خرابه جلفا

آسیاب خرابه حدودا ۱۵۰ کیلومتر با تبریز فاصله دارد. در امتداد رود ارس و در سمت جلفا، به این آبشار می رسید.

 

 طبیعت بکر شمال غرب ایران با مجموعه تفریحی عینالی

این مجموعه از مناطق کوهستانی تبریز است. تله کابین عینالی، مجموعه چهره مشاهیر مانند شهریار بر روی دامنه کوه، آبشار مصنوعی و دریاچه مصنوعی داغ گلی بخشی از جذابیت های این مجموعه است.

 طبیعت بکر شمال غرب ایران با مجموعه تفریحی عینالی
طبیعت بکر شمال غرب ایران با مجموعه تفریحی عینالی

 

طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کردستان

استان کردستان، با فرهنگی غنی و تاریخی طولانی و همچنین طبیعت بکر و سرسبزش، می تواند مقصدی حیرت آور برای مسافران تابستانی باشد.

طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کردستان
طبیعت بکر شمال غرب ایران در استان کردستان

جاهای دیدنی کردستان در مقایسه با خیلی از استان های دیگر بکرتر و آرام‌تر هستند. آب و هوای ییلاقی و چشم اندازی کوهستانی و سبز، گردشگران را وسوسه می کند تا حتما سری به این استان بزنند.

 

جنگل ارس باران؛ جنگلی دلبر میان توریست ها

اگر به جنگل های کوهستانی علاقه دارید، جنگل ارس باران از خیلی از توریست ها دلبری می کند. این جنگل از مهم‌ترین جاهای دیدنی غرب ایران است که در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد.

جنگل ارس باران
جنگل ارس باران

چشمه های آب سرد و گرم دژ طوماسیاش، کلیسای نازینی و قلعه بابک از جاذبه های این جنگل است.

 

طبیعت بکر شمال غرب ایران در باغ ائل گلی

پر آوازه ترین باغ تبریز، باغ ائل گلی یا استخر شاه است. این باغ، کاخی است که در وسط استخری بزرگ قرار گرفته است.

 باغ ائل گلی
باغ ائل گلی

پیشینه ساخت آن به دوره آق قویونلو ها باز می گردد. این باغ در جنوب شرق شهر تبریز قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *